Január 2024

Novinky Svetovej organizácie služieb (ACA WSO) a česko-slovenského spoločenstva DDA


Z domova:

Čo nám priniesla Konferencia Združenia služieb pre DDA

Dňa 18. novembra 2023 sa v Poprade uskutočnila Konferencia Združenia služieb pre DDA. Z noviniek, ktoré nám priniesla, pre vás vyberáme nasledovné:

 • Novoročný darček pre Vnútorné dieťa
  V novom roku nám pribudne nový online míting, na ktorom budeme postupovať podľa krokov Tonyho A. – pre traumatizovaných členov DDA, zameraný na láskavý prístup, podporu sebalásky, sebaprijatie a ošetrenie zraneného Vnútorného dieťaťa. ♥ ♥ ♥
 • Prekladateľské tímy budú v tomto roku intenzívne pracovať na finálnej verzii a korektúre základných textov DDA, letákov a Denných zamyslení a ich následnom odoslaní do Vydavateľstva ACA WSO. Pomôžte nám, prosím, nájsť profesionálneho jazykového korektora, najlepšie z prostredia DDA, prípadne iných 12-krokových spoločenstiev. (Kontakty nájdete na stránke: https://www.cs-dda.eu/literarna-komisia/.)
 • Odsúhlasilo sa, že ďalšie publikácie, do ktorých sa prekladateľské tímy s veľkou radosťou pustia, budú: Žltý pracovný zošit a Sprievodca Milujúceho rodiča. Záujemcovia, ktorí by sa chceli podieľať na preklade týchto textov, musia podpísať licenčnú zmluvu s ACA WSO (potrebné celé meno a osobný e-mail). Literárna komisia to všetko zariadi, stačí sa nám len ohlásiť. Pripomíname, že nemusíte nevyhnutne ovládať angličtinu – potrebujeme aj znalcov slovenčiny ako recenzentov-prvočitateľov. Práca s literatúrou uzdravuje. Potrebujeme vás a tešíme sa na vás!
  (Kontakty nájdete na stránke: https://www.cs-dda.eu/literarna-komisia/.)
 • Odsúhlasilo sa, že sa budú v štvrťročných intervaloch organizovať pracovné mítingy pre delegátov skupín, členov komisií a členov spoločenstva DDA. Najbližší štvrťročný pracovný míting je naplánovaný na 23. marec 2024 a uskutočniť by sa mal v Trnave. Príďte medzi nás!
 • V roku 2024 by sme chceli pracovať na vzniku 2 nových komisií – komisie pre kontakt s verejnosťou a organizačnej komisie, ktorá bude zabezpečovať technické zázemie všetkých podujatí a sledovať tabuľku rotácie služieb. Páčilo by sa vám v niektorej z nich?
  Budeme pracovať aj na vzniku Manuálu pre prácu v DDA (o náplni činnosti jednotlivých komisií, o konferencii, o rotovaní služieb, atď.).
 • Pracujeme aj na niektorých technických pomôckach pre vás, ako je napr.:
  – kontrolované úložisko literatúry, ktorá bude dostupná pre vedúcich a členov skupín, ktorí pripravujú témy na mítingy;
  – všeobecná IT-platforma pre komisie, pracovné tímy, mítingy, workschopy a online stretnutia;
  – aplikácia služby Mailchimp na rozosielanie newsletterov pre členov DDA, ktorí o to prejavia záujem.
  (Novinky už nájdete každý mesiac aj na webe: https://www.cs-dda.eu/aktuality/)

Pozývame všetkých členov DDA, aby sa k nám pripojili v službe pre spoločenstvo DDA.

Vítame a potrebujeme medzi nami každého z vás!

Viac informácií získate na adrese dda.zdruzenie@gmail.com.

Pripravujeme Víkendové stretnutie DDA v Marianke

Bratislavská skupina DDA Cukrová pre nás pripravuje Víkendové stretnutie DDA s mottom "Nehľadáme dokonalosť, ale pokrok". Podujatie sa uskutoční v dňoch 9. – 11. februára 2024 v Pútnickom dome v Marianke (neďaleko Bratislavy).

Prihlasovať sa môžete do 22. 1. 2024.

Viac informácií nájdete na stránke: https://www.cs-dda.eu/marianka-2024/

Tešíme sa na Vás!

Zo sveta:

Všetko najlepšie k narodeninám, DDA!

7 dolárov na 7. tradíciu

V januári pred 46 rokmi sa konalo prvé stretnutie DDA. Na počesť 46. narodenín DDA sa posledný januárový víkend koná oslava. Ak by ste chceli poslať DDA darček k narodeninám a pomôcť tak DDA odovzdávať posolstvo uzdravenia po celom svete, nedávno zaznel návrh, aby ste prispeli sumou 3,00 USD alebo viac za každý rok, ktorý ste strávili v DDA. Mnohí z nás sa oslobodili od strachu a smútku, ktorými trpeli od detstva, a teraz žijú kvalitný život. Určite sa do toho oplatí investovať, aby sme sa o túto skúsenosť mohli podeliť aj s ostatnými. Urobme tento rok pre DDA tým najlepším v histórii!

Prispieť môžete tu!
https://adultchildren.org/7th-tradition/ 

Informácie o nových publikáciách

Vydavateľstvo WSO s potešením oznamuje, že sme nahrali revidovanú elektronickú knihu Yellow Workbook (Žltý pracovný zošit) v angličtine, ktorá bola aktualizovaná tak, aby obsahovala čísla strán zodpovedajúce tlačenej knihe. Naša celková ponuka e-kníh sa zvýšila na 30, pričom 21 z nich sú preložené e-knihy. Najnovšie preklady zahŕňajú:

 • švédsku, fínsku a litovskú Veľkú červenú e-knihu,
 • dánske e-knihy: Žltý pracovný zošit a Posilnenie môjho uzdravenia
 • a grécke e-knihy: Veľká červená kniha, Žltý pracovný zošit a Posilnenie môjho uzdravenia.

Elektronické knihy sú teraz k dispozícii aj na Kobo pre tých, ktorí majú čítačky Kobo. Stačí ísť na kobo.com vo vašej krajine a zadať ACA WSO INC. do okienka pre vyhľadávanie autorov, aby ste videli všetky elektronické knihy dostupné vo vašom jazyku.

Kliknutím na tento odkaz si môžete pozrieť všetky e-knihy dostupné v eshope WSO.

Telekonferencia Správnej rady WSO

Najbližšia telekonferencia Správnej rady WSO pre DDA sa uskutoční v sobotu 9. marca 2024 o 14:00 východného času (20:00 stredoeurópskeho času). V januári a februári sa telekonferencia konať nebude.Toto stretnutie je otvorené pre všetkých. Uskutoční sa prostredníctvom videokonferencie Zoom.

ID schôdze Zoom: 228 809 511
Prístupový kód: 90755

Ďalšie informácie vrátane programov, zápisníc z predchádzajúcich zasadnutí a zvukových záznamov a telefónnych prístupových čísel nájdete na webovej stránke Telekonferencie:
https://acawso.org/monthly-telecon/ 

Charta Výročnej konferencie DDA (ACA ABC)

Kliknutím na nasledujúci odkaz na blogu DDA ComLine v kategórii Novinky spoločenstva si môžete prečítať článok o príprave Charty ABC. Pridajte sa k tomuto projektu a podieľajte sa na jeho realizácii!

https://adultchildren.org/comline/fellowship-news/transformations/

Zverejnené preformátované zápisnice z biznis mítingov WSO

Zápisnice z biznis mítingov WSO z rokov 1983 – 1991 boli preformátované a teraz sú uverejnené na stránke https://acawso.org/aca-wso-book-of-motions/. Keď budú dokončené zápisnice do roku 1995, budú takisto zverejnené. Tieto zápisnice poskytujú zaujímavú časovú os rastu nášho spoločenstva. Čítajte a užívajte si to!

Novinky z Nominačnej komisie

DDA potrebuje angažovaných členov, ktorí pokročili v uzdravovaní a sú ochotní pracovať v Správnej rade.

Chceli by ste dávať DDA niečo späť a posilniť svoje uzdravovanie? Zvážte, že sa zapojíte do služby v Nominačnej komisii.

Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte stránku Nominačnej komisie:
https://acawso.org/category/nominating-committee/

Meet & Greet

Pripojte sa k nášmu Meet & Greet, príjemnému priestoru pre zástupcov a členov komisií (tímov) všetkých druhov, kde môžete diskutovať o službe v DDA a WSO. Pýtajte sa. Výmenou skúseností si navzájom pomôžete vyjasniť si ďalší postup práce.

Toto stretnutie, podporujúce zdravé podmienky fungovania tímov v DDA, organizuje Komisia pre dobrovoľnícke zdroje (VRC).

Informácie nájdete na https://acawso.org/vrc/.

https://acawso.org/wp-content/uploads/2023/08/Meet-Greet-flier.pdf

Sledujte WSO na sociálnych sieťach

Svetová organizácia služieb DDAmá stránku na Facebooku, ktorá je ďalším nositeľom posolstva DDA. Pravidelne sa na nej zverejňujú denné zamyslenia a ďalšie informácie. Máme už viac ako 1 100 sledovateľov a chceli by sme osloviť ešte viac ľudí. Ak sa vám stránka páči, neváhajte ju navštevovať a zdieľať!

https://www.facebook.com/acaworldservice/

Výzva nášmu medzinárodnému spoločenstvu

Zvážte, prosím, možnosť stať sa čitateľom novej literatúry, ktorá sa posudzuje v rámci hodnotenia literatúry. Uvítame najmä čitateľov, pre ktorých angličtina nie je ich materinským jazykom. Prosím, kontaktujte nás na adrese litchair@acawso.org.

Správa pokladníka

Kliknutím sem si môžete prečítať mesačnú správu pokladníka WSO. Posledná zobrazená správa pochádza zvyčajne z obdobia dvoch mesiacov pred aktuálnym mesiacom.

Najdôležitejšie mítingy a podujatia

Ranná séria Pripraviť sa, pozor, teraz!!!

Pripraviť sa, pozor, teraz!!! je 6-týždňové úvodné oboznámenie s programom DDA, 12 krokmi DDA a úvodný workshop o Vnútornom dieťati "Prebudenie dieťaťa".

Ranné série v roku 2023/2024
Utorky 10:00 – 12:00 východného času (16:00 – 18:00 stredoeurópskeho času)
(organizuje skupina WEB1119)
5., 12., 19., 26. decembra 2023; 2., 9. januára 2024
23., 30. januára 2024; 6., 13., 20., 27. februára 2024
Pre viac informácií kliknite sem.

Večerné série 2023/2024
Štvrtky 20:00 – 22:00 východného času (2:00 – 4:00 stredoeurópskeho času – nasledujúci deň, teda piatok!)
(organizuje skupina WEB1120)
7., 14., 21., 28. decembra 2023; 4., 11. januára 2024
25. januára 2024; 1., 8., 15., 22., 29. februára 2024
Pre viac informácií kliknite sem.

Kontakty:

Toni P: acatoni5617@comcast.net
Margaret H: readysetgo.pa19@gmail.com
Poznámky: rsg@acawso.org 

Organizuje interskupina West Great Lakes ACA, IG #70

Meet & Greet s Komisiou pre dobrovoľnícke zdroje

 • ak je v danom mesiaci naplánovaná Telekonferencia Správnej rady, stretneme sa 20 minút pred začiatkom Telekonferencie, od 13:40 do 13:55 východného času (19:40 – 19:55 stredoeurópskeho času), alebo
 • ak je Telekonferencia Správnej rady v danom mesiaci odložená, stretneme sa na 30 minút v obvyklom čase Telekonferencie, od 14:00 do 14:30 východného času (20:00 – 20:30 stredoeurópskeho času).

Kedy sa stretávame: každú druhú sobotu, keď je to oznámené, od 13:40 do 13:55 východného času (19:40 – 19:55 stredoeurópskeho času)
Kde sa stretávame: Zoom 3
ID stretnutia: 869 3807 5882
Prístupový kód: 656656

Pozri ďalšie podujatia »
Odoslať svoje podujatie »

Dvanásť konceptov služby – Koncept I

Tým, kto má najvyššiu autoritu a právomoc prijímať konečné rozhodnutia, by pre Svetovú organizáciu služieb ACA malo byť vždy skupinové svedomie celého nášho spoločenstva.

Dvanásť konceptov služby nájdete tu.

E-maily s dennými zamysleniami

Svetová organizácia služieb ACA tiež každodenne zverejňuje e-mail s denným zamyslením z knihy "Posilnenie môjho uzdravovania". Na odber e-mailov s dennými zamysleniami sa môžete prihlásiť tu.

O programe Dospelé deti alkoholikov a deti z dysfunkčných rodín (DDA)

DDA je celosvetový 12-krokový program uzdravovania založený na 12 tradíciách určený ľuďom, ktorí vyrastali v dysfunkčných rodinách. V DDA sa nesnažíme pripisovať vinu rodičom alebo vychovávateľom, ale snažíme sa pochopiť to, ako nás rodinné dysfunkcie ovplyvnili v detstve a ako ovplyvňujú naše správanie v dospelosti aj v súčasnosti.

Rodinná dysfunkcia môže zahŕňať alkoholizmus, opustenie, zanedbávanie alebo akýkoľvek druh závislosti či zlého zaobchádzania. DDA je synonymom pre Dospelé deti alkoholikov a deti z dysfunkčných rodín.

Viac informácií nájdete na www.adultchildren.org.

Copyright © 2024 ACA WSO